Tatrovky na Silk Way 2016

08.07.2016

Závodní tým Bonver Dakar Project se jako jediný český tým účastní náročné dálkové rallye Silk Way 2016, která odstartovala představením závodních týmů na pódiu v Moskvě na Rudém náměstí. Do závodu vstupují piloti Tomáš Vrátný a Artur Ardavičus s vozidly TATRA JAMAL.

V náročném závodě čeká na jezdce a závodní i doprovodnou techniku více než 10 000 km a trasa vede z Ruska přes Kazachstán do Číny. Závodní tým Bonver Dakar Project nasazuje dvě posádky – Tomáš Vrátný, Jaroslav Miškolci a Jaromír Martinec a Artur Ardavičus, Serge Bruynkens a Filip Škrobánek.

K dispozici jim budou dvě vozidla TATRA JAMAL s motory Renault DXi 13 o výkonu 920 koní, 16rychlostními manuálními převodovkami ZF a jednorychlostními sestupnými převodovkami TATRA. To vše na klasickém tatrováckém podvozku se vzduchem odpruženými výkyvnými polonápravami.

Jako doprovodná vozidla budou závodním speciálům sloužit TATRA PHOENIX 6x6 a TATRA PHOENIX 8x8 s motory Paccar MX 13 ve verzi Euro 5, manuálními 16rychlostními převodovkami ZF a dvourychlostními sestupnými převodovkami TATRA.

Sériová výroba modelu TATRA JAMAL byla v souvislosti s restrukturalizací společnosti po změně vlastnické struktury ukončena v r. 2014.