Tatry míří do Dakaru!

30.12.2011

Čtvrtý ročník soutěže Africa Eco Race (27. 12. 2011 – 8. 1. 2012) pokračuje ve stopách slavného Dakaru, který před třiatřiceti lety založil Thierry Sabine.

Jeho účastníci ctí původní myšlenku: bojovat v přetěžkém africkém terénu s vidinou konečného cíle v hlavním městě Senegalu, Dakaru!

Loňské vítězství v kategorii kamionů chce v letošním ročníku obhájit Ing. Tomáš Tomeček v posádce s navigátorem Vojtěchem Morávkem. K dispozici mají osvědčenou soutěžní techniku v podobě vozu TATRA 815 DAKAR 2T0R45.

Součástí LIVESCORE.COM RACING TEAMU je rovněž doprovodný vůz TATRA 815 Asistence 4x4  s Petrem Čapkou a Rostislavem Filipem a Media Car s Janem Husákem, Emilem Baumgartnerem a Vojtěchem Morávkem.

Trasa závodu vede po ose Francie – Španělsko – Maroko – Mauretánie – Senegal: stejnými místy, jaká protínal slavný Dakar po více než třicet let. Kvalitu závodu a obtížnost dokazují svými jmény i pořadatelé - René Metge a Jean-Luis Schlesser. Tedy bývalí piloti a ti nejpovolanější, kteří vědí, že dakarský závod patří do Afriky.

Sledujte osudy Tomáše Tomečka a jeho Tatry na www.lrt.cz nebo na http://vulcain.iritrack.net/tdcom/eviewer/africarace2012