Tomeček oslavil 30. výročí značky TATRA na Rallye DAKAR druhým místem!

11.01.2016

Dálková Rallye Africa Eco Race 2016, která vede po stopách původní dakarské rallye Marokem, Mauretánií a Senegalem je minulostí. Tomáš Tomeček si se závodním speciálem TATRA 815 dojel v kategorii kamionů pro stříbro!

Trojnásobný vítěz této rallye z let 2011, 2012 a 2014, společně s navigátorem Ladislavem Lálou a týmem čítajícím dvě další doprovodné tatrovky, tak připravili všem fanouškům nádherný dárek k 30. výročí prvního startu vozidel TATRA na Rallye DAKAR. Před třiceti lety se rallye účastnily dva tovární týmy pod vedením Karla Lopraise a Zdeňka Kahánka. Ani jeden však tenkrát závod nedokončil, ale již rok na to Karel Loprais vybojoval na Rallye Paříž – Dakar stříbro.

Tomáš Tomeček si v závodě, který symbolicky startoval 27.12. v Monaku a ostrý start se pak odehrál 29.12. v Maroku, vybral hned na jeho začátku velkou dávku smůly, když ve 4. etapě postihly závodní speciál Promet/Excalibur týmu hned tři defekty a přinesly tak obrovské zdržení. To ale Tomečkova TATRA 815 dokázala dohnat v dunách Sahary, kdy spolu vybojovali 2 etapová vítězství a jedno etapové stříbro. Díky tomuto „skoku" se Tomáš Tomeček dokázal dostat na 2. místo, které si až do 11. etapy, která skončila 9.1.2016, udržel. Jediný český zástupce na Africa Eco Race byl v absolutní klasifikaci mezi automobily třináctý, v kategorii kamionů nestačil pouze na Rusa Antona Šibalova s Kamazem, který obhájil loňský triumf.

Více o účasti Tomáše Tomečka na Africa Eco Race 2016 na jeho webu www.tomastomecek.cz

Tomáši Tomečkovi gratulujeme a děkujeme za reprezentaci!