Vzdělávací projekt Tatra do škol úspěšně pokračuje. Zájem mají další kraje i školy

02.09.2019

V záři letošního roku odstartuje již druhý ročník projektu „Tatra do škol", který započal v minulém roce v Kraji Vysočina. Letošní ročník se uskuteční ve spolupráci společnosti TATRA TRUCKS, Pardubického kraje, Správy a údržby silnic Pardubického kraje a Střední školy automobilní Ústí nad Orlicí.

 

„V tuto chvíli jsou ve výrobě součástky pro stavbu nového vozidla TATRA PHOENIX 4x4, které budou sestavovat studenti Střední školy automobilní v Ústí nad Orlicí. K předání stavebnice by mělo dojít v průběhu září," říká Petr Neuman, manažer pro klíčové zákazníky TATRA TRUCKS.

Stavba Tatry by měla trvat přibližně tři měsíce a studenti ještě před jejím zahájením absolvují odborné školení přímo v automobilce TATRA TRUCKS. Po sestavení nového vozidla dojde k jeho přepravě do Kopřivnice, kde projde diagnostickým procesem i zkušebními jízdami na polygonu. Této části projektu se studenti, kteří budou na sestavení vozu pracovat pod vedením tatrováckých mistrů, rovněž zúčastní.

„Projekt svým charakterem i rozsahem nemá v České republice obdoby a TATRA TRUCKS plánuje pokračovat v podobné spolupráci s dalšími kraji a školami. Zájem už projevila velká část krajů, se kterými již řešíme podrobnosti projektu. Jedná se především o kraje Královehradecký, Moravskoslezský, Jihomoravský, Středočeský a Hlavní město Praha. V ostatních krajích je projekt ve fázi komunikace s jednotlivými odbory školství. Zájem projevují dokonce i jednotlivé školy," popisuje úspěch projektu Petr Neuman.

Stavba tatrovky studenty z Pardubického kraje je již druhým ročníkem vzdělávacího projektu Tatra do škol. Pilotní ročník se uskutečnil v minulém roce v Kraji Vysočina, kdy studenti Střední průmyslové školy v Třebíči postavili Tatru pro Krajskou správu a údržbu silnic Vysočina. „V Kraji Vysočina měl projekt velký úspěch, proto již v tuto chvíli řešíme další stavebnici, kterou by měli sestavit studenti z České zemědělské akademie v Humpolci, střední školy," doplňuje Petr Neuman.