Začíná Africa Eco Race

29.12.2015

V prosinci 1985 finišovali Karel Loprais a Zdeněk Kahánek se svým továrním týmem s přípravami vozidel TATRA 815, aby se 1. ledna 1986 postavili na start rallye Paříž – Dakar. Šlo o první start vozidla TATRA na tehdy 8. ročníku dálkové soutěže, přičemž sériová výroba modelu T815 byla zahájena teprve v roce 1983.

30. výročí účasti vozidel TATRA na dakarské rallye oslaví v senegalském Dakaru se svým speciálem Tomáš Tomeček.

Již pošesté v řadě se tým Promet Excalibur Tomáše Tomečka zúčastní AFRICA ECO RACE®, dálkového závodu navazujícího na ducha původní Rallye Dakar. Trojnásobný vítěz závodu z let 2011, 2012 a 2014 vyráží na africký kontinent s cílem navázat na předchozí úspěchy. Výsledky předsezónních testů naznačují, že by posádka Tomeček - Lála, která v loňském ročníku obsadila třetí místo, mohla opět bojovat o příčky nejvyšší. Maratonská soutěž odstartovala symbolicky 27. 12. v Monaku, aby dva dny před koncem roku účastníci vyrazili na ostrý závod na marocké půdě. Náročné horské terény Maroka postupně vystřídá kamenitá poušť Západní Sahary a písčité duny Mauretánie. Vyhlášení vítězů proběhne jak jinak než po dojezdu poslední etapy 10. ledna u Růžového jezera poblíž senegalského Dakaru.

TATRA 815 poháněná vzduchem chlazeným dvanáctiválcem o objemu 19 litrů dostala do nového závodu nové tlumiče Reiger a také přední maska doznala určitého faceliftu, aby kabina více odpovídala sériově vyráběnému modelu. Sledujte souboj Tomáše Tomečka s písečnými dunami a ostatními soupeři přímo na jeho stránkách.