Závodní speciál TATRA 815 úspěšně otestován

16.09.2014

Týdenní testování týmu Tatra Buggyra Racing prověřilo dokonale nejen techniku, ale také posádku Martina Kolomého s bratry Kiliány. Martin Kolomý míří z Tunisu rovnou na Dny NATO, kde se bude podepisovat svým fanouškům!

Tatra 815 Buggyra najezdila při testech v Tunisu v pouštní oáze Ksar Ghilane několik tisíc kilometrů a přípravy na Dakar 2015 v českém týmu naplno vrcholí. Rychlé písečné úseky, duny a extrémní teploty dosahující na slunci padesáti stupňů Celsia. Takové podmínky se již dají srovnávat s tím, co na jednotlivé posádky čeká v lednu v Jižní Americe.

„Jsem maximálně spokojený. Najezdili jsme spoustu kilometrů a auto šlapalo na výbornou. Po testech funkčnosti přišlo na řadu testování životaschopnosti některých dílů, které jsou na Dakaru extrémně zatěžovány. Pohonná jednotka GYRTECH pracovala na sto procent, a tak jsme se zabývali především podvozkem" prohlásil Kolomý.

Posádka Tatry 815 Buggyra v minulosti startovala na místní Sahara Rallye de Tunisie a dvakrát ji již vyhrála, a tak navigátor René Kilián využil itineráře proslulé rallye k pouštnímu testu. Zároveň posádka ve složení Martin Kolomý, René a David Kiliáni zdokonalovala plnohodnotné fungování posádky a mohli si díky přesným navigačním bodům porovnávat jednotlivé úseky a ladit jak techniku, tak komunikaci mezi sebou.

Martin Kolomý míří se svým speciálem z tohoto náročného testu rovnou na Dny NATO na letiště Leoše Janáčka v Ostravě - Mošnově, kde se bude ve dnech 20.-21.9. v expozici TATRA TRUCKS na volné ploše podepisovat svým fanouškům na originální plakáty.