Závodní Tatra Phoenix obhájila titul!

11.09.2017

Dvojnásobný evropský šampion v závodech tahačů na okruzích FIA a držitel mnoha rychlostních a vytrvalostních světových rekordů tahačů, David Vršecký, obhájil se speciálem TATRA PHOENIX titul Mistra Číny v závodech silničních tahačů.

Loni získal David Vršecký s okruhovým speciálem TATRA PHOENIX premiérový titul Mistra Číny, když s přesvědčivým náskokem porazil během tří závodních víkendů veškerou místní konkurenci s tahači renomovaných čínských značek. Postaral se tak o šíření dobrého jména TATRA v Říši Středu a to měrou vrchovatou. Vždyť televizní přenosy ze stále populárnějších závodů tahačů na okruzích sledovalo v Číně průměrně 10 000 000 diváků.

Letos bez ztráty bodu

Letošní mistrovský seriál závodů tahačů v Číně začal víkendem v Pekingu, pokračoval víkendovým soubojem v Šanghaji a vyvrcholil kláním na okruhu u města Ningbo. V všech třech důležitých destinacích David Vršecký se speciálem TATRA PHOENIX na celé čáře zvítězil. Pokaždé v obou bodovaných závodech. Start do druhého z nich je vždy v opačném pořadí dojezdu v prvním závodě. Tak je zajištěna určitá míra vyrovnanosti jezdeckého pole a rovněž dostatečná míra atraktivního závodění s předjížděním. David Vršecký letos nepoznal hořkost porážky a při vedl svoji Tatru PHOENIX k druhému titulu Mistra Číny za sebou. Závodní derivát vozu klíčové obchodní řady TATRA PHOENIX se tak může od nynějška pyšnit tituly Mistr Číny 2016 a 2017.