Zbirožské hasičské tatrování již potřetí

10.09.2013

Dne 7. 9. 2013 proběhl nedaleko Plzně ve městě Zbiroh již třetí ročník takzvaného Zbirožského hasičského tatrování.  Setkání uživatelů tater z řad hasičů doplnily letos i nablýskané historické osobní automobily tradiční české značky TATRA, ale na příklad i bílá policejní tatrovka. Především šlo ale o „hasičáky“.

Organizace setkání se ujalo, stejně jako v roce minulém, generální ředitelství Hasičského záchranného sboru České republiky ve spolupráci s městem Zbiroh.  Hasičští nadšenci, kterých se v areálu HZS ČR ve Zbirohu sešlo přes dva tisíce, si mohli prohlédnout na 71 soutěžních tatrovek modelových řad  T138, T148, T815 či nejnovější hasičský model tatrovácké produkce CAS 20 vycházející z obchodní řady TATRA PHOENIX T158.

Vítězným modelem se pro letošek podle návštěvníků stal vůz Tatra T138 CAS 32 sboru dobrovolných hasičů z Mníšku pod Brdy.  Cenu odborné poroty a titul „Miss Tatra 2013“ si odvezla Tatra 815 CAS 20 sboru dobrovolných hasičů z Klatov.

Celá sobota ve Zbirohu nabízela bohatý doprovodný program.  Kromě hlavní soutěže krásy proběhla například i „časovka“ v přezouvání pneumatik. Děti zase nadchl zmenšený hasičský vůz, který byl oceněn speciální cenou poroty. Návštěvníci si mohli rovněž v areálu prohlédnout i hasičské muzeum, v němž je značka Tatra hojně zastoupena.

Zbirožské hasičské tatrování se postupně stává akcí, v níž se propojuje nejen hrdost, ale i radost z kvalitní české značky. Organizátorům tohoto setkání patří velký dík.