Projekt „Navrhni svoji Tatru a staň se Tatrovákem“ se setkává s kladným ohlasem

12.01.2016

V závěru roku 2015 představila společnost TATRA TRUCKS nový projekt „Navrhni svoji Tatru a staň se Tatrovákem“, v jehož rámci mohou studenti středních i vysokých škol a absolventi technických oborů navrhovat terénní vozidlo TATRA pro 21. století.

Soutěž se ihned po vyhlášení setkala s kladným přijetím a kopřivnická automobilka již obdržela první přihlášky i technická řešení projektu.

Společnost TATRA TRUCKS projekt „Navrhni svoji Tatru a staň se Tatrovákem“ vyhlásila v rámci svojí společenské odpovědnosti a udržení tradiční průmyslové výroby s vysokou přidanou hodnotou a exportním potenciálem v České republice v prosinci loňského roku. Nový projekt vzbudil pozornost i u nejmladších fanoušků značky TATRA a jednoho z nich, teprve devítiletého Davida Petráka z Jihlavy, inspiroval k nakreslení obrázku, který zaslal do Kopřivnice. „David mě svým aktivním přístupem moc potěšil, proto jsem se rozhodl mu za celou společnost osobně poděkovat a předat malý dárek," říká generální ředitel TATRA TRUCKS Martin Bednarz, který rodinu mladého nadšence navštívil ještě před vánočními svátky.

Protože jedním z cílů projektu je podpora technického vzdělávání, proběhnou v první čtvrtině roku 2016 přednášky konstruktérů a top manažerů TATRA TRUCKS na vybraných středních a vysokých školách, zejména v Moravskoslezském kraji. V návaznosti na přednášky i zcela nezávisle na nich se mohou do soutěže přihlásit zájemci ze středních a vysokých škol i z řad široké veřejnosti, typicky absolventů technických oborů. Jejich projekty by se měly skládat z grafického resp. konstrukčního návrhu a doprovodného textu. Projekty můžou jejich autoři zasílat do 31. 3. 2016 emailem na adresu navrhnitatru@tatra.cz nebo poštou na adresu TATRA TRUCKS a.s., Areál Tatry 1450/1, 742 21 Kopřivnice s viditelným heslem „Soutěž“.

V průběhu dubna 2016 bude vybrána skupina finalistů, kteří v květnu své projekty osobně odprezentují v Kopřivnici. Odborná porota následně vybere vítěze, jejichž odměnou budou nejen věcné ceny či stipendia, ale i možnost praxe v TATRA TRUCKS, případně nabídka zaměstnání u kategorie absolventů. Členy odborné poroty jsou kromě generálního ředitele TATRA TRUCKS například také technický ředitel Radomír Smolka, pod jehož záštitou soutěž probíhá, závodní pilot, konstruktér a člen závodního týmu Tatra Buggyra Racing David Vršecký či vedoucí redakce mediálního partnera Auto.cz Martin Machala.

Projekt „Navrhni svoji Tatru a staň se Tatrovákem" je zamýšlen jako dlouhodobý a nemělo by zůstat u jediného ročníku. Více informací o projektu včetně možnosti přihlášení do soutěže naleznete na webu tatra.cz/navrhni-tatru/.

O TATRA TRUCKS a.s.

Akciová společnost TATRA TRUCKS převzala v roce 2013 světoznámou kopřivnickou automobilku a po změně vlastnické struktury prošla úspěšnou restrukturalizací. Kromě standardizovaných modelových řad vyrábí i speciální nákladní vozidla na míru požadavkům klienta. 80 procent produkce automobilky je určeno k exportu.

Ke konci roku 2015 zaměstnávala TATRA TRUCKS 900 kmenových zaměstnanců v mateřské společnosti a 610 ve dvou dceřiných společnostech zaměřených zejména na slévárenství a kovárenství. V roce 2014 dosáhly tržby 3,7 miliardy Kč a společnost prodala 850 a vyrobila 821 vozidel. Produktivita práce z přidané hodnoty stoupla meziročně o 66 procent. Na konci roku 2014 byl zahájen prodej nové generace vozů TATRA PHOENIX Euro 6.

Tiskový servis TATRA TRUCKS a.s.

Andrej Čírtek
Tiskový mluvčí TATRA TRUCKS a.s.

TATRA TRUCKS a.s.
Areál Tatry 1450/1, 742 21 Kopřivnice, Česká republika
mob.: +420 602 494 208, tel.: +420 225 113 361
e-mail: andrej.cirtek@tatra.cz; web: tatra.cz