Společnost TATRA TRUCKS získala ocenění „Za přínos k rozvoji Moravskoslezského kraje“

19.12.2016

Martin Bednarz, generální ředitel společnosti TATRA TRUCKS, převzal v pondělí v ostravském Clarion Congress Hotelu ocenění „Za přínos k rozvoji Moravskoslezského kraje".

Společnost TATRA TRUCKS jej získala v kategorii Velký podnik od Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje v rámci slavnostního galavečera Region pro sebe.

„Ocenění si velice vážíme. TATRA TRUCKS je s regionem neodmyslitelně spjata, je významným zaměstnavatelem na Novojičínsku a díky obchodním a výrobním úspěchům společnost výrazně roste. Letos vyrobíme 1300 vozů, za rok jich plánujeme již 1700, což bude dvojnásobek oproti roku 2015. S výrobním úspěchem úzce souvisí i aktivita našich obchodníků: všech 1300 automobilů, které letos vyrobíme, již má s předstihem své majitele,“ říká Martin Bednarz.

Tatra letos díky velkému nárůstu objemu výroby přijala více než tři sta zaměstnanců a kontinuálně hledá další. Aktuálně se zaměřila i na technicky zdatné a vzdělané ženy. Význam společnosti ale nekončí jen u bran jejího kopřivnického areálu. V rámci kooperací dává Tatra práci řadě menších firem v okolí. Zároveň se snaží zaujmout studenty technických oborů i zájemce o ně z řad široké veřejnosti již druhým ročníkem soutěže „Navrhni svoji Tatru“.

„Na region a odkaz Tatry v něm navíc poukazuje naše další aktivita, kdy ve spolupráci s Moravskoslezským krajem, Muzeem Novojičínska, Městem Kopřivnice a Národním technickým muzeem podporujeme myšlenku vybudování nového muzea Tatry přímo v našem areálu při současném zachování stávajícího Technického muzea v Kopřivnici. Díky investicím našich akcionářů vlastní TATRA TRUCKS řadu tatrováckých veteránů, které by bylo možné v novém muzeu pro veřejnost vystavit,“ doplňuje Martin Bednarz.

Realizace projektu nového muzea Tatry je závislá na financování prostřednictvím dotace z Evropských fondů, o kterou již Moravskoslezský kraj požádal. Pokud kraj s žádostí uspěje, bude možné v novém muzeu Tatry vystavit například letos získaný speciál pro Dakar z roku 1986 TATRA 815 6x6 VE‚ "Ostrý-II", sbírku 63 vozidel získaných ze soukromé sbírky pana Jiřího Hlacha a další exponáty.

 

O TATRA TRUCKS a.s.

Akciová společnost TATRA TRUCKS převzala v roce 2013 světoznámou kopřivnickou automobilku, která po změně vlastnické struktury prošla úspěšnou restrukturalizací. Kromě standardizovaných modelových řad vyrábí i speciální nákladní vozidla na míru požadavkům zákazníka. Osmdesát procent produkce automobilky je určeno k exportu. Automobilka TATRA TRUCKS zaměstnává 1300 kmenových zaměstnanců a dalších více než 600 pracuje v dceřiném podniku TATRA METALURGIE zaměřeném zejména na slévárenství a kovárenství. Obrat TATRA TRUCKS za rok 2015 byl 3,7 miliardy Kč, zisk před zdaněním byl 400 miliónů Kč. Za rok 2016 TATRA TRUCKS vyrobila více než 1300 vozidel, meziročně vzrostla výroba o 30 procent.

Tiskový servis TATRA TRUCKS a.s.

Andrej Čírtek
Tiskový mluvčí TATRA TRUCKS a.s.

TATRA TRUCKS a.s.
Areál Tatry 1450/1, 742 21 Kopřivnice, Česká republika
mob.: +420 602 494 208+420 602 494 208 , tel.: +420 225 113 361+420 225 113 361
e-mail: andrej.cirtek@tatra.cz; web: tatra.cz