Společnost Truck Trade pomáhá zajišťovat údržbu komunikací ve svém regionu

16.12.2019

Před zimní sezónou 2019/2020 předal dealer vozidel TATRA - společnost Truck Trade dvě vozidla silničářům Olomouckého a Zlínského kraje. Jedná se o 2 nápravová vozidla v konfiguraci 4x4, s pohonnou jednotkou Paccar MX 11 – s výkonem 330 kW / 2.300 Nm s automatizovanou 16ti st. převodovkou TraXon.

 

Vozidla fungují jako univerzální nosiče nástaveb, čili v zimním období jako sypače s nástavbou dle přání zákazníka a taktéž i jako nosiče pluhu a jiného nářadí. V ostatní sezonu jsou využívána jako běžný 3- stranný sklápěč.

Silničáři preferují vozidla TATRA především pro jejich výhody páteřového podvozku s vysokou průchodností i v náročném provozu zimní údržby. Celý podvozek je navíc standardně odpružen vzduchovými vaky, což zvyšuje mimo jiné i kvalitu pohodlí pro řidiče. Kabina navíc splňuje nejvyšší požadavky současné doby na pracovní podmínky řidiče a je tak vybavena např. nejen klimatizací, ale i nezávislým topením, a vyhřívaným sedadlem řidiče. Kabina je i v 3 místném provedení.

Celé vozidlo je pak dle požadavku zákazníka vybaveno sledovacím a monitorovacím zřízením přes GPS, které poskytuje on line řídícímu dispečinku veškeré potřebné údaje o činnosti vozidla i nástavby včetně polohy, což mu v podmínkách zimní údržby značně usnadňuje koordinaci práce vozidel.