Tatra Trucks oznamuje smutnou zprávu

13.10.2023

Oznamujeme smutnou zprávu, že včera v noci zemřel po dlouhé a těžké nemoci René Matera, zakladatel a majitel skupiny PROMET GROUP, která je zároveň akcionářem společnosti TATRA TRUCKS.

René Matera byl vynikající podnikatel a manažer, jemuž se podařilo vybudovat významnou skupinu více než čtyřiceti firem, která hraje strategickou roli v tuzemském strojírenství i automobilovém průmyslu. Rovněž sehrál klíčovou úlohu při záchraně automobilky Tatra, jež byla doslova jeho druhým dítětem.

Podstatně se zasloužil o rozvoj kopřivnické automobilky a významně se podílel i na projektech, které tatrováckou historii připomínají, jako jsou například rekonstrukce legendárního motorového vozu „Slovenská strela“ nebo výstavba nového Muzea nákladních automobilů Tatra v Kopřivnici.

René Matera v posledních letech rozvíjel úspěšné projekty v Chorvatsku, kde spolu se svým týmem podobně jako v případě české Tatry značně přispěl k záchraně tamějšího významného podniku Đuro Đaković. V podnikání mu vždy pomáhala jeho rodina, jíž loni předal odpovědnost v managementu své skupiny PROMET GROUP. Sám pak působil v dozorčí radě.

Odchod Reného Matery je obrovská ztráta, a to nejen pro automobilku TATRA TRUCKS a holding PROMET GROUP, ale i pro celý český průmysl.

Vyjadřujeme upřímnou soustrast jeho spolupracovníkům, přátelům a především jeho rodině, kterou čeká nelehký úkol navázat na odkaz, jenž zde René Matera zanechal. Jsme přesvědčeni, že se jim to jistě podaří. Představenstvo, management a všichni tatrováci jim v tom budou maximálně nápomocni.