TATRA TRUCKS představí ve světové premiéře vůz TATRA PHOENIX v limitované edici PRÄSIDENT s nástavbou pro lesní práce

06.06.2017

Nákladní automobil TATRA PHOENIX Euro 6 v limitované edici PRÄSIDENT s nástavbou pro odvoz dřeva se ve dnech od 7. do 10. června 2017 představí na veletrhu Elmia Wood 2017 ve Švédsku.

Společnost TATRA TRUCKS a.s. jako výrobce nákladních automobilů TATRA se tohoto nejvýznamnějšího lesnického evropského veletrhu zúčastní ve spolupráci se svými partnery – regionálním dealerem Cordestam Maskin AB, dealerem Serviscentrum Vysočina specializujícím se především na segment lesnictví a společností Umikov, výrobcem návěsů a přívěsů pro přepravu dřeva.

U příležitosti tohoto veletrhu bude představeno vozidlo TATRA PHOENIX Euro 6 v limitované edici PRÄSIDENT s nástavbou pro odvoz krátkého dřeva. Vozidlo TATRA PHOENIX Euro 6 v limitované edici vytvořené u příležitosti výročí 120 let od zahájení výroby automobilů v Kopřivnici bude kromě nadstandardních prvků, které jsou součástí edice PRÄSIDENT, vybaveno motorem PACCAR MX 13 o výkonu 375 kW, manuální převodovkou ZF s intardérem a jednostupňovou přídavnou převodovkou. Tento hnací trakt v kombinaci s unikátní tatrováckou koncepcí podvozku, tedy centrální nosnou rourou a nezávislými výkyvnými polonápravami, tvoří vysoce efektivní celek a nosný systém vozidla, který je určený pro nasazení jak ve smíšeném provozu, tak i v těch nejtěžších terénních podmínkách.

Na vozidle TATRA PHOENIX Euro 6 bude umístěna nástavba UMIKOV NKD 15, která bude vybavena příčníky s klanicemi s možností mechanického nastavení dle převáženého sortimentu dřeva. V zadní části nástavbového prostoru bude hydraulický nakládací jeřáb LOGLIFT 140 Z 95, který umožňuje manipulaci s výřezem všech délek. Jeřáb byl dodán společností CONTSYSTEM. Součástí soupravy pro odvoz krátkého dřeva bude třínápravový přívěs UMIKOV PN 3.24 s mechanicky nastavitelnými posuvnými klanicemi.

Vozidlo TATRA PHOENIX Euro 6 v limitované edici PRÄSIDENT s tímto typem nástavby se na veletrhu Elmia Wood 2017 představí ve světové premiéře.