Vozový park společnosti M-Silnice a.s. se rozrostl o nové tatrovky

21.03.2016

Ve čtvrtek 17. 3. proběhlo na polygonu kopřivnické automobilky TATRA TRUCKS slavnostní předání 6 kusů sklápěcích vozidel na podvozku TATRA PHOENIX zástupcům společnosti M - SILNICE, která je členem koncernu MEDIS.

Jde o první dodávku z rámcového kontraktu na 20 vozidel, který bude realizován prostřednictvím autorizovaného dealera vozů Tatra NAPA TRUCKS do konce roku 2018. Dodávka je tvořena vozidly TATRA PHOENIX Euro 6 ve verzi 6x6 s odpojitelným pohonem předních kol. Vozidla jsou vybavena vodou chlazeným 13litrovým šestiválcem PACCAR MX-13 o výkonu 460 koní (340 kW), 16rychlostní manuální převodovkou ZF EcoSplit a jednorychlostní přídavnou převodovkou TATRA TRK 1.30. Nástavbu, kterou dodala společnost Porgest, tvoří třístranná sklápěcí korba s hydraulicky ovládanou bočnicí a prodloužením pro výsyp do finišerů.Součástí kontraktu je i tříletá servisní smlouva. Všechna vozidla dodá autorizovaný dealer vozů Tatra NAPA TRUCKS, který kromě vysokého standardu servisních služeb nabídl i program školení ekonomické jízdy řidičů či systém sledování a vyhodnocování provozu vozidel.

„Jako ryze českou společnost nás oslovila nabídka tradiční české značky. Oproti ostatním nám vozidla TATRA nabízí vyšší užitnou hodnotu v jízdě terénem, a to zejména díky odlišnému řešení podvozku s výkyvnými nápravami. V neposlední řadě TATRA TRUCKS nabídla též nejlepší záruční podmínky“, říká Ing. Zdeněk Babka, místopředseda představenstva a výkonný ředitel společnosti M – SILNICE a.s. „Naši řidiči mají s dosavadními vozidly TATRA z hlediska spolehlivosti a bezproblémového servisu dobré zkušenosti“, dodává. „Velice si vážíme důvěry, kterou do nás zástupci společnosti M – SILNICE vložili. Dodávka pro významnou českou stavební firmu je pro nás i našeho autorizovaného dealera velmi potěšující a jsme rádi, že se značka TATRA opět stává součástí i větších firemních flotil,“ říká obchodní ředitel TATRA TRUCKS David Pipal.

Vozidla TATRA PHOENIX Euroo 6 ve firemních barvách společnosti M – SILNICE budou využívána pro zemní práce a technologickou přepravu obalovaných směsí pro pokládky živičných krytů a přepravu drtí na stavby a obalovny. Výhledově se počítá i s uplatněním při zimní údržbě komunikací Pardubického kraje.