Výstava díla Václava Krále

15.10.2016

TATRA TRUCKS a.s. převzala záštitu nad výstavou výběru z díla k nedožitým osmdesátinám českého automobilového designéra Václava Krále (1936 – 2005). Výstavu připravili učitelé a studenti pražských průmyslových škol v Betlémské a na Třebešíně.

Václav Král proslul z hlediska svého spojení se značkou TATRA nejen využitím vzduchem přímo chlazeného automobilového motoru ve svých konstrukčních a designérských kreacích autokrosových speciálů Baghira, ale též například funkční designérskou studií velkého osobního vozu TATRA PREZIDENT postaveného na základě T 613 či účastí na projektu T 625. Samostatnou kapitolou je potom designově zajímavé, a na svoji dobu krásné a velmi moderní, zpracování českého supersportovního vozu MTX Supertatra.

Vernisáž 4. října 2016 byla z naší strany oživena příjezdem vozu Tatra Prezident před nejstarší strojírenskou průmyslovku v České republice na ulici Betlémská a zapůjčením autokrosového speciálu Baghira do výstavy z vlastních sbírek.

Na vernisáži výstavy „Dělat věci tak, aby šly“ garantovanou středoškolským učitelem Martinem Nermutem z SPŠS na Třebešíně reprezentoval naši společnost TATRA TRUCKS a.s. projektant nákladních vozidel Ing. Ondřej Skácel v zastoupení člena představenstva a technického ředitele Ing. Radomíra Smolky.  Výstava je instalována v bývalé učebně Stavba a provoz strojů u příležitosti vernisáže přejmenované na Učebnu Václava Krále v SPŠS Betlémská na ulici Betlémská 4, Praha 1 a je otevřena pro veřejnost každý čtvrtek od 15.00 do 18.00. Vstup je volný.