Probíhá 2. ročník soutěže „Navrhni svoji Tatru“

10.01.2017

Začátek nového roku také zahájil již 2. ročník úspěšného projektu „Navrhni svoji Tatru". V rámci soutěže mohou všichni účastníci navrhovat nákladní vozidla značky Tatra nebo jejich dílčí konstrukční celky.

Soutěžící mohou vypracovávat návrhy tří témat – koncept nového hasičského/záchranářského vozidla pro rok 2020, návrh inovace v oblasti hnacího traktu (motor, převodovka) a nově také návrh kabiny některé z modelových řad TATRA FORCE či TATRA TERRA nebo nový návrh přední části (maska, nárazník) modelové řady TATRA PHOENIX. Návrhy by měly respektovat vyrobitelnost při nižších sériích a také povahu plněpohonných nákladních vozidel pro terénní či smíšený provoz.

Jelikož jedním z cílů projektu je podpořit technické vzdělávání, uskuteční se na začátku roku 2017 přednášky konstruktérů a top manažerů společnosti TATRA TRUCKS na vybraných středních a vysokých školách především v Moravskoslezském kraji. Soutěž „Navrhni svoji Tatru“ je letos oproti loňskému ročníku zaměřena i na zahraniční účastníky, proto se mohou zapojit i zájemci ze zemí jako je Slovensko, Německo a případně i Maďarsko.

Soutěž je rozdělena na několik kategorií. Zapojit se do ní mohou studenti středních a vysokých škol, absolventi technických oborů a zájemci z řad veřejnosti. Účastníci budou moci odevzdávat své projekty skládající se z grafického, resp. konstrukčního návrhu a doprovodného textu až do 15. 5. 2017. Projekty lze zaslat dvěma způsoby: registrací a nahráním příloh do formuláře na stránkách www.tatra.cz/navrhni-tatru nebo poštou na adresu TATRA TRUCKS a.s., Areál Tatry 1450/1, 742 21 Kopřivnice s viditelným označením „Soutěž – Navrhni svoji Tatru“.

V druhé polovině května 2017 odborná porota, složená z manažerů automobilky, zástupců závodního týmu Tatra Buggyra Racing, mediálního partnera – časopisu Trucker a zástupců města Kopřivnice, vybere skupinu finalistů, kteří na slavnostním finále 26. 5. 2017 odprezentují své projekty. Následně budou vyhlášeni vítězové soutěže, kteří získají nejen věcné ceny či možnost praxe v automobilce, ale také pozvánku na Tatra Experience program, díky kterému se seznámí s chodem automobilky a vyzkouší si i jízdu na zkušebním polygonu.

Inspirací pro zájemce o soutěž může být vítěz minulého ročníku, student Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava Lukáš Mička, který po výhře strávil letní prázdniny na brigádě v technickém vývoji automobilky TATRA TRUCKS. Po letní brigádě dostal Lukáš Mička nabídku docházet do Tatry na praxi i během školního roku, kterou velice rád přijal.

„Jsme rádi, že minulý ročník byl úspěšný a ukázal, že je zde mnoho talentovaných lidí se zájmem o automobilový průmysl. Těší mě, že můžeme spustit v pořadí již druhý ročník, který, jak doufám, přinese další skvělé projekty,“ uvádí generální ředitel TATRA TRUCKS Martin Bednarz. Více informací o projektu „Navrhni svoji Tatru“, jehož mediálním partnerem je časopis Trucker, naleznete na https://www.tatra.cz/navrhni-tatru/.