Unikátní podvozek TACTIC

  • Třínápravový plněpohonný podvozek,
  • portálové nápravy TATRA-RIGID,
  • vzduchotlaké brzdy WABCO.

Šroubovaná konstrukce základních podélníků žebřinového rámu je vpředu i vzadu spojena svařovanými příčníky. Přechodový úhel 132 stupňů nebo 138 stupňů, dle varianty rozvoru, přední a zadní nájezdové úhly 37 resp. 35 stupňů a schopnost překonání kolmého stupně o výšce 600 mm jsou dostatečným důkazem toho, že T 810 v terénu tvoří vlastní třídu vozidel, v níž není místo pro žádnou jinou konstrukci.

Nejvyšší zásluhu na této skutečnosti mají portálové nápravy TATRA-RIGID a především jejich uložení a odpružení.

Přední tuhá portálová náprava s převodem 2,294 a kolovou redukcí s převodem 2,437 je vybavena elektropneumaticky ovládanou uzávěrkou osového diferenciálu a kotoučovou vzduchotlakou brzdou WABCO. Náprava je vedena horní dvojicí podélných vodících tyčí a spodním trojúhelníkovým závěsem s ukotvením do rámu vozidla. Odpružení vinutými pružinami, teleskopickými tlumiči s hydraulickým dorazem a zkrutným stabilizátorem. Díky tomuto řešení nevykazuje celý systém řízení vozu nepříjemné popotahování volantu při překonávání podélných i příčných nerovností na vozovce, které je běžné u jiných konstrukcí.

Střední a zadní tuhé portálové nápravy TATRA RIGID tvoří tandemovou dvojici. Obě dvě jsou vybaveny elektropneumaticky ovládanými uzávěrkami osových diferenciálů a kotoučovými brzdami WABCO. Střední náprava má ve své skříni navíc umístěn mezinápravový diferenciál s elektropneumatickou uzávěrkou a vývod pro pohon zadní nápravy. Tandemová dvojice je vedena pomocí šesti podélných vodicích tyčí ukotvených do rámu vozidla a odpružena dvojicí šestnácti listových pér.