Kabiny

  • Výhradně trambusové provedení kabin
  • Každý vyráběný model je charakteristický vlastní kabinou
  • Denní i spací kabiny
  • Kabiny pro vyšší počet členů posádky
  • Pneumatické odpružení kabiny pro vyšší komfort

Model/typ kabiny

2dveřová, denní

2dveřová, spací

4dveřová

pancéřovatelnost

TATRA PHOENIX

Ano, 2 – 3 místa

Ano, 1 lůžko

Ne

Ano

TATRA FORCE (T815-7)

Ano, 2 – 4 místa

Ne

Ano

Ano

TATRA TERRA (T815-2)

Ano, 2 místa

Ano, 1 lůžko

Ano, 6 míst

Ne

TATRA TACTIC (T810)

Ano, 2 – 3 místa

Ne

Ne

Ano

Typ kabiny závisí na volbě modelu a použitém motoru. Exteriérovou i interiérovou výbavu kabiny pak lze konfigurovat podle potřeb a požadavků zákazníka.

TATRA PHOENIX

Model využívá prostornou a ergonomicky přívětivou kabinu dodávanou společností DAF TRUCKS. Nabídka možností barev a exteriérového provedení je široká, za zmínku stojí boční stupeň pro kontrolu nákladu v korbě. Interiér lze opět významně přizpůsobit přání a požadavkům zákazníka – komfortními vzduchem odpruženými sedadly s možností fixace počínaje a autoledničkou či klimatizací konče. U čtyřdveřového provedení získáme podle potřeby celkem 6 až 8 míst vč. řidiče. Pro potřeby práce v těžebním průmyslu nebo zemědělství musí být vozidlo vybaveno přídavnou ochranou kabiny a posádky podle pravidel ROPS/FOPS. Podle emisní legislativy Euro 5 a Euro 6 se od sebe jednotlivé verze kabin liší. Kabina je vždy sklopná.

TATRA FORCE (T815-7)

Vozidla této modelové řady jsou především určena k plnění specifických úkolů u hasičů nebo v ozbrojených složkách. Z těchto důvodů je kabina jednodušší, nicméně pohodlná a podřízená práci těchto speciálních složek s možností nastavitelného volantu, klimatizace či nezávislého topení. Strop kabiny je vyztužen, takže chrání posádku před proražením kabiny při pádu předmětu nebo při převrácení vozidla, čehož lze také využít v těžebním průmyslu, kdy není potřeba instalace přídavné ochrany (kabina plní pravidla ROPS/FOPS). Kabina umožňuje přepravu až 4členné posádky vč. řidiče. Kabina pro ozbrojené složky je pancéřovatelná s odolností dle STANAG 4569 Level 2 a Level 3, může být vybavena přetlakovou filtroventilací a střešním průlezem s lafetací pro zbraňové systémy. Nízká celková výška vozidla umožňuje jeho přepravu letadly C-130 Herkules. Kabina je vždy sklopná.

TATRA TERRA (T815-2)

Využívá se většinou dvoumístná verze, případně verze s možností umístění spacího lůžka. Pro jednotky hasičského záchranného sboru je pak určena 4místná kabina pro šestičlennou posádku (vč. řidiče). 4dveřová kabina tohoto typu se také využívá pro rekonstrukce zásahových vozidel HZS pod označením PR-2. Kabina je vždy sklopná.

TATRA TACTIC

Kabiny pro tuto modelovou řadu jsou dodávány společností TATRA TRUCKS a jsou využívány výhradně pro modelovou řadu určenou pro ozbrojené složky – AČR nebo armádu Království Saudské Arábie. Kabiny jsou 2- až 3místné, pancéřovatelné, se speciálními výstuhami a obrněnou podlahou. Lze je opatřit střešním průlezem s lafetací pro zbraňové systémy. Kabina je vždy sklopná.